Zrównoważone rozwiązanie oświetleniowe – zrównoważone partnerstwo

Parking samochodowy Gundeli-Park

Partnerstwo zapewniające sukces

Oświetlenie parkingu zostało zmodernizowane w ramach projektu renowacji. Od 20 lat szwajcarska firma z branży nieruchomości Wincasa polega na technologii TECTON w celu zapewnienia niezawodnego, nowoczesnego oświetlenia na swoich parkingach. W przeszłości parking Gundeli-Park był oświetlony lampami fluorescencyjnymi TECTON FL. Zumtobel i Wincasa wspólnie przeprowadziły liczne próby, aby znaleźć najlepszy zamiennik.

„Dla nas zrównoważona relacja z klientem naturalnie wiąże się z daniem klientowi tyle czasu, ile potrzebuje na podjęcie decyzji i dostarczenie mu wszystkich informacji i projektów, których potrzebuje, aby ją podjąć” – mówi Philipp Büchler, doradca w zespole na północno-zachodnią Szwajcarię w Zumtobel.

Nowoczesna i zrównoważona koncepcja oświetlenia

Oprócz efektywności energetycznej, dystrybucja światła odgrywa również ważną rolę w oświetleniu parkingu Gundeli-Park. Ze względu na brak dostępu do światła dziennego, liniowa oprawa oświetleniowa TECTON BASIC okazała się idealnym rozwiązaniem dla przyjaznego dla odwiedzających, energooszczędnego oświetlenia. Duży kąt wiązki nie tylko kieruje światło na liczne kolumny na parkingu, ale także pomaga oświetlić strop, dzięki czemu obszar wydaje się zachęcający i bezpieczny.

Dzięki wielofunkcyjnemu systemowi szynoprzewodów udało się zaoszczędzić prawie 50 procent dotychczasowego zużycia energii. Ponadto stare oprawy oświetleniowe można było zastąpić nowymi modelami na zasadzie „plug-and-play”. Pozwoliło to nie tylko zaoszczędzić zasoby, ale także zminimalizować prace instalacyjne. Łatwość zmiany położenia opraw lub rozbudowy systemu sprawia, że rozwiązania te są trwałe i przyszłościowe.