PEŁNA OCHRONA PRZY ZMNIEJSZONYM ZUŻYCIU ENERGII NAWET O 40%

Forming AG

Moc światła w trudnych warunkach przemysłowych

Podczas renowacji dwóch dużych hal montażowych firma Forming AG stanęła przed wyzwaniem wymiany 400-watowych lamp sodowych na przyszłościowe i solidne rozwiązanie oświetleniowe. Firma współpracowała z ekspertami oświetleniowymi z Zumtobel, aby znaleźć rozwiązanie, które nie tylko zmniejsza zużycie energii nawet o 40 procent, ale jest również doskonale przygotowane do radzenia sobie z trudnymi warunkami panującymi w przemysłowym zakładzie produkcyjnym o wysokim suficie.

Wysoka skuteczność świetlna, niskie zużycie energii

Zainstalowano oprawę oświetleniową LED typu high-bay, CRAFT II plus, która jest mniej podatna na uszkodzenia zewnętrzne i zabrudzenia, a do tego charakteryzuje się znacznie wyższym strumieniem świetlnym, mimo że zapewnia znaczną oszczędność energii.

„Oprawy oświetleniowe CRAFT II plus mają skuteczność świetlną 134 lm/W, podczas gdy stare lampy sodowe zapewniały jedynie 65 lm/W”

Philipp Büchler, Project Manager w Zumtobel Switzerland

Zrównoważony rozwój się opłaca

Aby zapewnić, że wpływ renowacji dwóch dużych hal montażowych na środowisko został wzięty pod uwagę, szwajcarska firma zatrudniła zewnętrznego doradcę energetycznego w celu znacznego zmniejszenia zużycia CO₂ w produkcji. Energooszczędna modernizacja nie tylko umożliwia Forming AG dostosowanie się do celów zrównoważonego rozwoju firmy, ale także kwalifikuje ją do różnych dotacji.