Modernizacja szkoły podstawowej Volksschule Herrenried w Hohenems

Wyremontowane sale lekcyjne w szkole w Hohenems w żaden sposób nie ustępują pod względem jakości nowemu budynkowi. Głównym założeniem tego przykładowego projektu renowacji było stworzenie lepszego środowiska do nauki.

Środowisko sprzyjające nauce

Zastosowano tu oprawę MIREL evolution[ w wariancie z kloszem soczewkowym LED. Ogólny pakiet zbiorczy opraw oświetleniowych i duża liczba wariantów w jednolitej konstrukcji są idealnie dostosowane do wymagań środowiska szkolnego, zarówno w przypadku renowacji, jak i nowych budynków. Bardziej rygorystyczne minimalne wymagania dla sal lekcyjnych, które są używane również w godzinach wieczornych, zostały przekroczone. Średnie utrzymywane natężenie oświetlenia wynosi teraz ponad 500 lx. W tym budynku rodzina MIREL evolution okazuje się być integralną i niezauważalną częścią architektury. Dodatkowe oświetlenie tablicy zapewnia również doskonałe kontrasty na pionowych powierzchniach.

Przyjazne korytarze

W korytarzu stare płynnie przechodzi w nowe. MIREL evolution z optyką opalową tworzy otwartość podobną do światła dziennego – idealną do stref, które czują się zamknięte, ponieważ nie wychodzą na środowisko naturalne. Ten przyjazny charakter pomieszczenia jest wzmocniony przez kwadratowe oprawy typu „downlight” 2LIGHT Mini, które są umieszczone blisko ściany i tworzą wspaniały wygląd.

Bezpieczeństwo w sporcie

Możliwe było również zastąpienie wszystkich starych opraw oświetleniowych w oświetleniu hali sportowej za pomocą projektowego rozwiązania oświetleniowego. Nowe oprawy oświetleniowe uzupełniają światło dzienne i spełniają wszystkie wymagania dotyczące odblasków, poziomu oświetlenia, jednorodności i odporności na uderzenia piłką. Wydłużone okresy użytkowania przez kluby wieczorami oznaczają krótkie okresy amortyzacji nowego rozwiązania oświetleniowego.