KAMPUS DLA INNOWATORÓW: ZBUDOWANY Z MYŚLĄ O PRZYSZŁYCH POKOLENIACH

uptownBasel

Różne aspekty zielonego budynku

Miejsce, w którym przestrzeń jest elastycznie wykorzystywana z myślą o przyszłych budynkach, które można łatwo zdemontować, aby wspierać gospodarkę o obiegu zamkniętym, system fotowoltaiczny o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych oraz ogrzewanie, które nie opiera się na gazie, starym, regionalnym drewnie i wreszcie: system oświetlenia liniowego Zumtobel, który umożliwia elastyczne, przyszłościowe wykorzystanie pomieszczeń. Nie wspominając o najnowocześniejszym sterowaniu oświetleniem, które zapewnia energooszczędne oświetlenie na żądanie. To tylko kilka z wielu różnych aspektów, które sprawiają, że uptownBasel o powierzchni 70 000 metrów kwadratowych jest szwajcarskim projektem flagowym w zakresie zielonego budownictwa. Do tej pory certyfikat SNBS był przyznawany wyłącznie budynkom mieszkalnym i biurowym.


Futurystyczna lokalizacja dla dzieci i dzieci ich dzieci

Marka Zumtobel nie tylko dostarczyła całość rozwiązań oświetleniowych dla tego futurystycznego miejsca, ale także była odpowiedzialna za projektowanie oświetlenia. Dzięki niesamowitej elastyczności, przygotowaniu na przyszłe potrzeby i kompatybilności ze wszystkimi typami opraw i czujników, system oświetlenia liniowego TECTON idealnie pasował do dynamicznego, przyszłościowego miejsca pracy. Podczas gdy warsztaty i hale produkcyjne są wyposażone w funkcjonalne, wytrzymałe oprawy TECTON, oświetlenie biurowe TECTON MIREL zapobiega uciążliwemu olśnieniu.

„Inwestorami uptownBasel jest rodzina z Bazylei, która nie buduje dla własnych korzyści, ale dla swoich dzieci i dzieci swoich dzieci. Zrównoważony rozwój był zatem w centrum uwagi od samego początku”.

Hans-Jörg Fankhauser - Planer, Architekt und Arealentwickler

Sterowanie oświetleniem: zorientowane na człowieka i energooszczędne


Inteligentne sterowanie oświetleniem to kolejna istotna cecha: automatycznie dostosowuje poziomy natężenia światła, zapewniając pracownikom idealną ilość światła w różnych porach dnia. To sprzyja skupieniu podczas pracy, kreatywnej wymianie myśli oraz regeneracyjnym przerwom. „Ustawienia działają tak sprawnie, że użytkownicy nie są w stanie odróżnić światła sztucznego od naturalnego. Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie” - podsumowuje Philipp z firmy Etavis Kriegel + Schaffner AG, zajmującej się instalacjami elektrycznymi.